Kaave’den özel yiyecek menüsü

Kahvenin yanına eşlik edecek lezzetlerin kahvenin içerdiği aromalar ile uyumlu olması gerekiyor.

Kahve keyfine lezzet katmak için yanında seçilen yiyeceklerin kahvenin aromasına uygun olması en önemli konuların başında geliyor. Kahvenin içerdiği notalara uygun seçilen yiyecekler, damağınızda uyumlu tatlar kalmasını sağlarken kahve keyfinizi de tamamlıyor.

 

Türkiye’ye 5. nesil kahveciliği getiren ilk marka Kaave Roastery, profesyonel danışmanlık alarak oluşturduğu yiyecek menüsüyle gurme damaklara kahvenin yanına eşlik edecek özel lezzetler sunuyor. Birçok markaya danışmanlık yapan Mutfakkoçu Şef Recep Aydoğan’dan profesyonel destek alarak oluşturulan menü, Kaave Roastery’nin dünyanın farklı bölgelerinden getirdiği nitelikli kahveler ile seçilen yiyeceklerin uyumu gözetilerek titizlikle oluşturuldu.

 

Kahveseverlerin sadece Kaave Roastery mağazalarında deneyimleyebilecekleri ve kahvelerin aromalarına göre oluşturulmuş özel lezzetlerden oluşan bir menü oluşturduklarını belirten Mutfakkoçu Şef Recep Aydoğan, “Kaave Roastery’nin menü konusunda bu kadar titiz davranması ve profesyonel destek alması gerçekten önemli bir konu. Bu, kaliteli hizmet anlayışını benimseyen tüm işletmelerin başvurması gereken bir yöntem diyebilirim. Kahve, çeşidine göre damakta farklı notalar hissettiren bir içecek olduğu için yanında yenilecek yiyeceklerin de bu aromalara uygun olması damak zevki bütünlüğü açısından büyük önem taşıyor. Birbiriyle uyumsuz ve alakası olmayan bir kahve ve tatlı denediğinizde mekandan mutlu olarak ayrılmanız çok zor bir ihtimal. Bu yüzden bu incelikli ve uzmanlık gerektiren işe müşteri memnuniyeti açısından özenle yaklaşmak gerekiyor.

 

Kaave Roastery menüsünü oluştururken tüm misafirlerimizin tüketim hassasiyetlerini dikkate aldık. Örneğin; sağlıklı beslenmeye özen gösterenler için kahve ve çay çeşitlerimize eşlik edecek vegan, glutensiz ve düşük kalorili ürünler menüde bulunuyor.

 

Dünyanın farklı bölgelerinden getirilen kaliteli nano lot kahve serilerine uyumlu lezzetler ve tatlılar ile fark yarattığımızı söyleyebilirim. Sadece Kaave Roastery’lerde deneyimleyebileceğiniz Kaave Roll Cake, muhteşem keke sarılı muzlu kreması ve frambuaz taneleri ile filtre kahve ve americano’ya eşlik edecek benzersiz bir lezzet. Son dönemin trendi ruby çikolatayı da yine kendi yorumumuz ile cheesecake ile bütünleştirerek bambaşka bir lezzet ortaya çıkardık. Bu şekilde menüde yer alan nitelikli kahve çeşitleri ve yiyeceklerle misafirlerin damaklarında iz bırakmayı hedefledik.

 

Ayrıca Kaave Roastery uluslararası alanda kabul gören FSSC 22000 Temel Gıda Güvenliği Sistem Belgesi sertifikasına sahip. Sertifika, uluslararası gıda pazarında sürdürülebilirlik, etik ticaret, sağlıklı bir toplum ve gelecek konusunda markaya tüm kapıları açıyor.” dedi.


Hibya Haber Ajansı

Okunma