Kahvede yeni trend kalite, nitelik ve teknoloji

Yeni nesil kahvecilerin kaliteli hizmet ve ürün anlayışını benimseyip sürdürülebilirliklerini sağlaması için misafirlerine sundukları kahvenin niteliği büyük önem taşıyor.

Kahve trendinin dünyadaki büyük yükselişi kahve tutkunlarını yıllar içerisinde birer gurme haline getirirken tüketici artık ne içmek istediğini iyi biliyor ve damak zevkine hitap eden kahvecilere yöneliyor. Bilinçli kahve tüketicisini çekebilmek için de dünyadaki trendleri takip ederek nitelikli kahveleri son teknoloji ve yeni nesil demleme yöntemleriyle kahveseverlere sunmak gerekiyor.

 

5. nesil kahveciliğin Türkiye’deki ilk temsilcisi Kaave Roastery, Tropikal kuşak ülkelerinin en seçkin bölgelerinde bulunan yerel çiftliklerdeki en verimli ve kaliteli hasatlardan edilen nano lot kahveleri üstün teknolojilerle demleyerek fincanlara getiriyor. Mağazalarında daima dönemsel olarak en yeni hasattan elde edilen kahveleri bulunduran marka, bu kahveleri kendi üretim tesislerinde işliyor.

 

Özel Kavurma Alanları

 

Kaave Roasteryler’de bulunan kavurma alanları taze kahve içmek isteyenler için birçok alternatif sunuyor. Kavurma alanlarında isteyen seçtiği çiğ kahve çekirdeklerini kavurtabiliyor, isteyen seçtiği kahve çekirdeğini mağazada kendisine özel demleme yaptırabiliyor.

 

Kahve kavurma alanlarında, hizmet olarak Türkiye’de bir ilk olan kişiye özel imza kahve harmanı oluşturma imkanı da bulunuyor. Misafirlerin damak zevklerine göre seçtikleri çiğ kahve çekirdekleri baristalar tarafından kavrulup harmanlanarak özel paketler halinde kendilerine teslim ediliyor.

 

Kaave Roastery, kahve özelinde global gıda pazarında sürdürülebilirlik, etik ticaret, sağlıklı bir toplum ve geleceğin kurulması konularında uluslararası kabul gören “FSSC 22000 Temel Gıda Güvenliği Sistem Belgesi” sertifikasını elinde bulunduruyor. Kaave Roastery, kullandığı kaliteli kahve çekirdekleri ve bu çekirdeklerin steril, hijyenik ortamlarda işlenmesi ile sağladığı gıda güvenliği şartlarına istinaden bu ödülü almaya hak kazandı. Global anlamda geçerliliği olan sertifika, gıda güvenliği kaynaklı şikayetlerin azaltılması ve ortadan kaldırılması anlamında tüketiciler için büyük önem taşıyor.


Hibya Haber Ajansı

Okunma