McDonald’s’tan patates keyfini ikiye katlayan lezzet: McShaker

McDonald’s Türkiye, hamburger keyfinin ayrılmaz parçası efsane patateslerinin lezzetini ‘McShaker’ ile ikiye katlıyor.

Hafif acı baharatlar, kırmızı biber ve farklı çeşnilerle zenginleştirilmiş çıtır çıtır McShaker patatesler, doyurucu McDonald’s menülerine eşlik ederek farklı bir deneyim sunuyor.

 

 

Kaliteli ve lezzetli ürünlerini uygun fiyatlarla müşterilerine sunan McDonald’s Türkiye, ‘McShaker’ ile sevenlerine hafif acı baharatlar, kırmızı biber ve farklı çeşnilerle zenginleştirilmiş yepyeni bir lezzet sunuyor. McDonald’s menülerine eklenen McShaker baharatlı patatesler, 1 TL farkla hamburger keyfine keyif katıyor.

 

McDonald’s Türkiye Pazarlama Direktörü Elif Göktaş, “Türk damak tadında baharatların yeri çok ayrı. McShaker bu anlamda lezzetiyle patateslerimizden alınan keyfi ayrı bir boyuta taşıyor. Tüm McDonald’s restoranlarında ve Paket Servis’te bu deneyimi yaşamak mümkün” dedi.

 

Türkiye’de McDonald’s

‘BrandZ En Değerli 100 Küresel Marka’ çalışmasına göre dünyanın en değerli 9’uncu markası olan ve Türkiye’de ilk restoranını 1986 yılında açan McDonald’s, 2005 yılından bu yana Anadolu Grubu (Anadolu Endüstri Holding) çatısı altında faaliyet göstermektedir. McDonald’s, bugün yaklaşık 255 restoranı ve 6000 civarında çalışanı ile yılda 100 milyon kişiye hizmet vermektedir. McDonald’s, sunduğu ürün ve hizmetlerin %98’ini Türkiye’de üretim yapan tedarikçilerden temin etmektedir.

 

 

McDCafé
McCafé yaklaşık 20 yıl önce Avustralya’da doğmuş bir konsepttir. Dünyada 32 ülkede 1300’den fazla restoranda faaliyet gösteren kahve zinciri McCafé, Türkiye’de McDCafé adıyla 32 McDonald’s restoranında hizmet vermektedir. McDCafé’lerde, Espresso’dan Capuccino’ya, Flatwhite’dan Americano’ya, Latte’den Türk kahvesine, Frappe’den, Smoothie’ye kadar, birçok sıcak ve soğuk içecek seçeneklerinin yanında birbirinden lezzetli kek ve muffin gibi damak zevkine hitap eden yiyecekler de bulunmaktadır.

 

 

McDonald’s Çocuk Vakfı Hakkında
1974 yılında ABD’de kurulan günümüzde 64 ülkede faaliyet gösteren RMHC’nin (Ronald McDonald House Charities) bir uzantısı olarak Türkiye’de 2001 yılında faaliyete geçen McDonald’s Çocuk Vakfı’nın misyonu, çocukların sağlığı ve mutluluğu için projeler gerçekleştirmektir. McDonald’s Çocuk Vakfı, bu misyon çerçevesinde bugüne kadar 25 yerleşim merkezindeki 29 sağlık kuruluşunda 51 proje gerçekleştirmiştir. Bu projelerden yararlanan çocuk sayısı 250 bin’e yaklaşmış ve Vakfa 2 milyon doların üzerinde ayni ve nakdi bağış yapılmıştır.

McDonald’s Çocuk Vakfı 2012 yılında gerçekleştirilen Şişli Etfal Hastanesi Gelişimsel Pediatri Servisi’nin inşa ve teşrifi projesi ile RMHC’nin en prestijli ödüllerini kazandı. Şişli Etfal Hastanesi Gelişimsel Pediatri Servisi Projesi kendi kategorisinde ‘En İyi Proje’


Hibya Haber Ajansı

Okunma