Yılbaşı sofralarına eker süzme yoğurt eşlik ediyor

Türkiye’yi 42 yıldır lezzet ve tazelik ile buluşturan Eker, yeni yılı sevdikleriyle birlikte karşılamak ve özel sofralar kurmak isteyenlere Eker Süzme Yoğurt ile eşlik ediyor. Eker, lezzetli

Türkiye’yi 42 yıldır lezzet ve tazelik ile buluşturan Eker, yeni yılı sevdikleriyle birlikte karşılamak ve özel sofralar kurmak isteyenlere Eker Süzme Yoğurt ile eşlik ediyor. Eker, lezzetli ürünlerinin yanı sıra kolayca hazırlanan tarifleriyle de yeni yıla ağız tadıyla girmenizi sağlıyor.

Aile, akraba ve dostlarla beraber geçirilen yılbaşı yemekleri yeni yıla daha sıcak, mutlu ve eğlenceli bir başlangıç yapmanın olmazsa olmazları arasında yer alıyor. Eker, harika süzme yoğurdu ve bu özel lezzet ile hazırlanacak mezeler ile yılbaşı sofralarına renk katmaya hazırlanıyor. Eker Süzme Yoğurt ile yapılan havuç taratordan haydariye, kereviz salatasından kabak salatasına birçok meze çeşidi Eker lezzeti ile yılbaşı sofralarını donatıyor.

Eker, süzme yoğurt ürünleriyle birlikte tarif kitapçığı da hediye ediyor. Kitapçıkta, Eker Süzme Yoğurt ile hazırlanabilen meze tarifleri ve servis önerileri gibi pek çok yararlı bilgi yer alıyor.

Süt ve süt ürünleri alanında 100’den fazla ürün çeşidine sahip olan Eker, 2020’nin yılbaşı sofraları tadında bereketli ve lezzet dolu geçmesini diliyor.

Eker’den Havuçlu Tarator Tarifi

Malzemeler:

1/2 kg havuç

1 kase Eker Süzme Yoğurt

2 diş sarımsak

Dere otu

1/2 çay bardağı zeytin yağı

Tuz

Yapılışı:

Havuçları yıkayıp, kabuklarını soyun. Teflon tavada iyice kavurun. Suyunu iyice çekip, yumuşayınca püre haline getirin. Zeytinyağında çevirerek iyice kızartın. Dibini tutmamasına özen gösterin. Kestane gibi lezzetlenen havuca ezilmiş sarımsağı ve incecik esilmiş dereotunu ilave edip, ocağı kapayın. Biraz soğuyunca içine yoğurdunu ekleyin. İsteğe göre tuzunu ve baharatlarını da kattığınızda yoğurtlu havuç ezmeniz servise hazır.


Hibya Haber Ajansı

2.0b
Okunma